Home Blog
Kishte vetëm pak kohë që kishte krijuar sërish kontakte me të ëmën, pas nëntë vitesh që nuk flisnin dhe tashmë Elton John është detyruar të ndahet përgjithmonë prej saj. Ai ka bërë të ditur se nëna e tij, Sheila...
Buraku & Grupi Fama kanë publikuar projektin e ri të tyre. “Qaj” titullohet videoklipi i ri i bendit shumë të njohur të muzikës pop folk. Kënga është paunuar nga Fatmir Muja në tekst dhe në muzikë nga Chipsi. Ky projekt vjen pas...
Rock grupi i njohur në mbarë skenën evropiane të rock muzikës, Loud n’Proud ka sjellë projektin e ri. “I Want to Be Your Man” titullohet projekti i ri nga Loud n’Proud, që në përbërje e ka edhe kitaristin e madh...
Superylli shqiptar, Rita Ora, po merr pjesë në ceremoninë e përvjetshme të ndarjes së çmimeve të modës, British Fashion Awards, ku ajo është parë në shoqëri të pazakontë. Bukuroshja nga Prishtina po merr pjesë në gala mbrëmjen e cila po...
Hip hop ylli Noizy ka treguar se ai nuk dëshiron të ndalet me luksin e tij. Reperi shqiptar njihet si koleksionues i veturave luksoze në oborrin e tij dhe me to shfaqet edhe në videoklipe. Bëri bujë blerja e një Ferrari...
Xhesika Berberi si gjithnjë është shfaqur mjaft bukur. Bukuroshja shqiptare është shfaqur sërish e thjeshtë, por mjaft e bukur. Ajo shihet me një bluzë të bardhë, teksa duket sikurse kap gjinjtë në formë sensuale. Xhesika konsiderohet prej femrave më të bukura shqiptare. Bjondja...
Blerta Leka ka përfaqësuar Shqipërinë në ngjarjen e madhe të bukurisë, Miss Universe. Miss Universe u mbajt së fundmi së fundmi në Los Angeles, ku Shqipëria u përfaqësua nga bukuroshja ultra seksi, Blerta Leka. Një nga fytyrat e njohura të ekranit...
Capital T vazhdon të mbetet një prej reperëve më aktivë të skenës muzikore shqiptare. Hip hop ylli edhe një herë ka shfrytëzuar rastin që edhe një herë të ngacmojë rivalët e tij. Pas publikimit të mixtape të tij “Winter is Here”,...
Dua Lipa edhe një herë ka treguar se jo vetëm është performuese e jashtëzakonshme, por po ashtu edhe yll mode. Këngëtarja nga Prishtina si gjithnjë shfaqet plot stil. Bukuroshja ka performuar në një emision të një radio në Kaliforni, me frekuencë...
Disenjatorja e njohur Vjollca Llapashtica, koleksionin më të ri ndryshe e ka quajtur “Statement new generation 2018”, që edhe vërtet ky koleksion ju kushtohet zonjave dhe zonjushave të gjeneratave të reja. Në këtë koleksion ka sjellë mbi 50 kreacione dhe...